loader image

O nás

Botanica Cafe a Bistro

7

Vaše kavárna s bistrem

Co vznikne spojením nadšence do kávy a domácího kuchaře? Unikátní koncept rodinného podniku v srdci Opavy! U nás v Botaniqa děláme věci vždycky trochu jinak. Ani jeden z nás nejsme z oboru, a proto věci děláme po svém a možná jdeme tak trochu proti proudu.

Chtěli jsme otevřít podnik, do kterého se budete vracet nejen kvůli dobrému jídlu a prostředí, ve kterém se budete cítit jako doma, ale hlavně kvůli nám, protože to děláme pro Vás a protože nás to baví.

Za každou věcí, se kterou se u nás setkáte, stojí nějaký příběh. A stejně tak nás s každým, s kým spolupracujeme, spojuje stejná myšlenka – přinést lidem něco jiného, něco co dosud neznali. No, a protože neznáte ani Vy nás, tady je náš příběh – Lukáše a Radima.

Naše první setkání proběhlo ve Skotsku v roce 2018, kde nás seznámily naše drahé polovičky. Už od prvního okamžiku nám bylo jasné, že nás mnohé spojuje, především láska k dobrému jídlu.

První slova o společném podniku padly už v roce 2020, ale stále jsme si ještě potřebovali ujasnit naše vize, a to, co chceme lidem předat. A po dalších dvou letech už stojíme tady, v Botaniqa, v prostoru, do kterého jsme otiskli náš pot, krev a hlavně sami sebe.

U nás Vám chceme dát možnost ochutnat celý svět, ve kterém si každý najde to, co má rád. Objevujte s námi street food, který se vyznačuje čerstvými, pestrými, rozmanitými a hlavně lokálními a sezónními potravinami. K potravinám chceme přistupovat podle koncepce zero waste, tedy se snažit zužitkovat z nich úplně vše.

A proč právě Botaniqa? Chtěli jsme propojit koncept čerstvé, pestré a bohaté stravy i s interiérem, a proto je tady všude mnoho zeleně, rostlin a potemnělých zákoutí, abyste se u nás cítili jako v zahradě – v naší botanické zahradě, ve které Vás přivítáme s otevřenou náručí.

Coffee Bean

Kvalitní káva

Coffee Bean

Příjemné prostředí

Coffee Bean

Výborné dezerty

Coffee Bean

Skvělá jídla

Najdete nás na ulici Růžová 14 
Příjďte nás také navštívit a vemte i své přátele či rodinu. Budeme se na Vás těšit.

Video z naší kavárny